Liposukcja ultradźwiękowa, jest jedną z najskuteczniejszych metod do zwalczania niedoskonałości sylwetki, poprzez nieinwazyjną redukcję komórek tłuszczowych.
Zabieg liposukcji ultradźwiękowej, polega na wytworzeniu zjawiska kawitacji, w skutek czego dochodzi do trwałego rozbicia komórek tłuszczowych i złogów cellulitowych. Dzięki wykorzystaniu wysokiej energii wnikającej w głąb skóry oraz fali ultradźwiękowej o różnych długościach, dochodzi do powstania zjawiska kawitacji w komórkach tłuszczowych- tworzy się niezliczona ilość drobnych pęcherzyków powietrznych, za pomocą podciśnienia wywołującego drgania komórek tłuszczowych, co narusza błony komórkowe adipocytów, prowadząc do ich całkowitego rozpadu. Uwolnione w ten sposób tłuszcze transportowane są przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulegają przemianie materii i są wydalane z organizmu. Jest to metoda bezinwazyjna nie wymaga rekonwalescencji.

Zalety zabiegu z użyciem liposukcji ultradźwiękowej:

  • całkowita bezinwazyjność i bezbolesność – świetna alternatywa dla liposukcji chirurgicznej
  • zabieg nie uszkadza skóry, tkanek i naczyń krwionośnych oraz włókien nerwowych,
  • nie wymaga rekonwalescencji jak po zabiegu chirurgicznym,
  • nie powoduje nawrotu gromadzenia tkanki tłuszczowej (brak efektu jo-jo)
  • odmładza i regeneruje tkanki miękkie, dotlenienia je i odżywia,
  • redukuje tkankę tłuszczową i cellulit z miejsc poddanych zabiegowi

Zalecenia przed zabiegiem:

Na kilka dni przed wizytą warto zwiększyć ilość przyjmowanych płynów do co najmniej 2 litrów dziennie.

Zalecenia pozabiegowe:

Po zabiegu liposukcji ultradźwiękowej oraz w trakcie wykonywania serii zabiegów, zaleca się wypijanie min. 2 litrów wody dziennie, w ciągu 72 godzin po zabiegu nie należy korzystać z solarium, sauny i gorących kąpieli, przez 24 godziny po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego.