Peeling medyczny w odróżnieniu do klasycznego peelingu, pozwala na trwałe pozbycie się wielu niedoskonałości naszej skóry. Jeśli posiadasz przebarwienia, zmarszczki, blizny czy rozstępy to peeling medyczny z pewnością pomoże twojej cerze odzyskać na nowo jędrność, blask i nawilżenie, którego nie uzyskasz podczas domowych zabiegów.

Czas zabiegu

30 min

Cena zabiegu

od 120

Zalecana ilość zabiegów

do 3

zabiegów rocznie

Wyglądaj młodo w każdym wieku

Poznaj skuteczność peelingu medycznego

Peelingi medyczne wykonywane są w celu kontrolowanego złuszczenia naskórka za pomocą substancji pochodzenia chemicznego lub biologicznego. W klinice ExcelMed wykorzystywane są preparaty kosmetyczne na bazie kwasów owocowych (kwasy AHA), które działają we wszystkich warstwach naskórka, inicjując tym samym głęboką przebudowę.

Wybierz peeling z kwasami AHA

Kwasy AHA wykorzystywane podczas peelingu medycznego w klinice ExcelMed w Szczecinie, mają na celu złuszczenie i usunięcie obumarłego naskórka, doprowadzenie do naturalnej równowagi w skórze oraz równomierne jej nawilżenie. Tym samym zastosowane podczas zabiegu kwasy, zmniejszają zmarszczki dzięki wzmocnieniu struktury kolagenu przez jego syntezę. Ponadto wykorzystanie kwasów podczas peelingu medycznego oczyszcza i zwęża rozszerzone pory, rozjaśnia plamy pigmentacyjne, leczy aktywny trądzik oraz powstałe po nim blizny.

Pozbądź się problemów skórnych

Zabiegi z wykorzystaniem peelingów medycznych (kwasy AHA) są zabiegami, które pomagają zwalczyć szereg zmian i problemów skórnych.

Kwasy AHA są kwasami rozpuszczalnymi w wodzie, co pozwala im lepiej wnikać w skórę. Ze względu na swoje stężenia, pozwalające pracować z dużą gamą problemów zaliczane są również do najczęściej używanych kwasów.

Wskazania do peelingu medycznego

  • przebarwienia
  • rozszerzone pory
  • drobne zmarszczki
  • sucha skóra
  • trądzik grudkowy
  • blizny potrądzikowe
  • łojotok

Na czym polega zabieg?

Peeling medyczny w zależności od użytych kwasów może oddziaływać na różne warstwy, począwszy od  obszaru znajdującego się na poziomie powierzchni naskórka, skóry właściwej oraz głębszych warstwach skóry.

Podczas zabiegu z wykorzystaniem peelingów medycznych na powierzchni skóry dochodzi do kontrolowanego podrażnienia naskórka, dzięki któremu martwy, zanieczyszczony czy uszkodzony naskórek w krótkim czasie zostanie złuszczony.

Zabiegi kwasami AHA wykonywane pod okiem profesjonalisty są bezpieczne i zaliczamy je do zabiegów mało inwazyjnych. Dla uzyskania szybszych i bardziej spektakularnych efektów kuracji można połączyć kwasy z zabiegiem mikrodermabrazji diamentowej czy mezoterapii bezigłowej.

Ile zabiegów należy wykonać?

Zalecana jest seria 4-8 zabiegów w odstępach 7-10 dni. Seria ta pozwoli uzyskać zadowalające efekty.

W jakim czasie wykonywać peelingi medyczne?

Najbezpieczniejszą porą na wykonywanie zabiegów z użyciem kwasów AHA jest jesień i zima.

Czy zabiegi są bolesne?

Nie, zabiegi z wykorzystaniem kwasów AHA należą do bezbolesnych. Wyjątkiem jest eksfoliacja kwasami z wyższym stężeniem, podczas których możemy odczuwać dyskomfort.