Pozbądź się zaskórników, sebum i martwego naskórka, poddając się zabiegowi peelingu kawitacyjnego, który za pomocą ultradźwięków usunie zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni i we wierzchniej warstwie naskórka. Zabieg oczyszczający twarz z wykorzystaniem peelingu kawitacyjnego wykorzystuje ultradźwięki do usunięcia nadmiaru sebum i bakterii z powierzchni skóry, oczyszczenia porów oraz ściągnięcia wysuszonego i zrogowaciałego naskórka. Zabieg zapewnia również odpowiednie nawilżenie i dotlenienie skóry, co sprawia, że jest idealny dla cery wrażliwej oraz skłonnej do podrażnień.
Czas zabiegu
and description
Cena zabiegu
Zalecana ilość zabiegów
miesięcznie
Skuteczność kawitacji w oczyszczaniu skóry
Usunięcie martwego naskórka i mikrozanieczyszczeń, które znajdują się na warstwie naskórka nie jest łatwe. Zjawisko kawitacji może nam w tym jednak skutecznie pomóc. Metalowa szpatułka skierowana na zwilżoną skórę tworzy wspomniany wcześniej efekt kawitacji, który pomaga w rozbiciu martwego naskórka i usunięciu nawet najmniejszych zanieczyszczeń z powierzchni skóry.
Zalety zabiegu
- mała inwazyjność zabiegu
- bardzo dobry sposób dezynfekcji skóry
- możliwość wykonania serii zabiegów w krótkich odstępach czasu
- możliwość częstej stymulacji skóry do procesów regeneracyjnych
Efekty zabiegu
- usunięcie martwego i zrogowaciałego naskórka
- odświeżenie skóry
- oczyszczenie skóry z bakterii
- poprawa przepływu krwi i limfy
- większe dotlenienie skóry
- poprawa gospodarki wodnej skóry
- pobudzeine odbudowy skóry
- uczucie relaksu i odprężenia dla skóry
Wskazania do zabiegu peelingu kawitacyjnego
- skóra skłonna do przetłuszczania się i wyprysków
- przebarwienia
- zmarszczki
- trądzik
- opuchnięcia wokół oczu
- szara cera
Czym jest peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny jest bardzo popularnym zabiegiem, dogłębnie oczyszczającym skórę twarzy. Urządzenie kosmetyczne, które wykorzystuje fale ultradźwiękowe o częstotliwości 25 000 Hz sprawia, że między metalową końcówką urządzenia, a nawilżoną skóra dochodzi do wahania ciśnienia. W wyniku tak intensywnych drgań, występuje miejscowe tworzenie się mikropęcheżków, które pod wpływem zmieniającego się ciśnienia pękają i w ten sposób oczyszczają skórę.
Dodatkowo różnica ciśnienia w tak niewielkim obszarze sprawia, że komórki skóry zaczynają drgać, co poprzez delikatny mikromasaż stymuluje system nerwowy.
Zabieg peelingu kawitacyjnego składa się z kilku etapów: oczyszczenia skóry, nałożenia preparatu na bazie wody, oczyszczania skóry głowicą do kawitacji i nałożeniem kremu lub maseczki po zabiegu.
Peeling kawitacyjny jest delikatnym zabiegiem i można go wykonywać nawet raz tygoniowo przez okres kilku tygodni. Częstotliwość zabiegów zależy jednak przede wszytskim od typu naszej skóry.
Zabieg jest bardzo delikatny i jedynym efektem ubocznym może być delikatne zaczerwienienie bezpośrednio po zabiegu.
Peeling kawitacyjny trwa od 30 do 60 minut.