Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, znane również pod nazwą „wampirzy lifting”, to niechirurgiczny zabieg, polegający na wstrzyknięciu pacjentowi jego własnej krwi, a konkretnie odwirowanego z niej osocza bogatopłytkowego. Jeżeli Twoja skóra potrzebuje biostymulacji, odnowy, wypełnienia zmarszczek lub zniwelowania blizn a zdecydowanie nie jesteś fanką botoksu, to właśnie wampirzy lifting jest zabiegiem dla Ciebie. Dzięki biologicznie obojętnemu czynnikowi, ten zabieg sprawdzi się nawet jeżeli jesteś alergikiem.

Czas zabiegu

60 min

Cena zabiegu

od 600

Zalecana ilość zabiegów

3-5

zabiegów w serii

Wyglądaj młodo w każdym wieku

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Plateled Rich Plasma) to preparat krwiopochodny, który jest pozyskiwany z krwi pacjenta. Osocze jest bogate w komórki i czynniki wzrostu – peptydy, które pobudzają inne komórki do podziału i są potrzebne do odnowy biologicznej tkanek skóry.

Długotrwały efekt liftingu

Efekt zabiegu wykonanego przez specjalistów naszej kliniki ExcelMed w Szczecinie, utrzymuje się przez około 6 miesięcy, bez potrzeby stosowania innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Efekty zabiegu

  • poprawa ukrwienia skóry
  • wygładzenie zmarszczek i fałdów
  • elastyczna i jędrna skóra
  • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej
  • wzmocnienie cebulek włosów

Efekt zabiegu wykonanego przez lekarza medycyny estetycznej z naszej Kliniki utrzymuje się przez około 6 miesięcy, bez potrzeby stosowania innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Wskazania do zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

  • wypełnianie zmarszczek
  • biostymulacja skóry
  • odnowa skóry
  • terapia zahamowania procesu łysienia
  • stymulacja odrostu i zagęszczenia włosów

W jaki sposób powstaje osocze bogatopłytkowe?

Przed zabiegiem pobrana zostaje próbka krwi o objętości około 8 ml. Następnie trafia ona do wirówki hiperbarycznej, w której znajduje się jałowy i amorficzny żel, dzięki któremu w procesie wirowania oddzielane są krwinki czerwone od osocza bogatopłytkowego. Do odseparowanego osocza PRP dodawany jest odczynnik (trombina lub chlorek wapnia), który ma na celu aktywację płytki krwi do produkcji cytokin- białek stymulujących wzrost komórki. W kolejnym kroku lekarz podaje preparat w miejsce problemu za pomocą metody stosowanej w mezoterapii lub liniowo wzdłuż zmarszczek.

W jakim czasie powinien zostać przeprowadzony pierwszy zabieg?

Pierwszy zabieg powinien zostać przeprowadzony w wieku około 30 lat. Jest to czas, w którym proces namnażania się komórek oraz produkcji kolagenu zaczyna zwalniać.

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekt wampirzego liftingu jest znacząco trwalszy od pozostałych zabiegów odmładzających. Efekty mogą być zauważalne nawet do dwóch lat od wykonania zabiegu.

Czy jest to bezpieczny zabieg?

Tak, cały proces pozyskiwania osocza bogatopłytkowego odbywa się w warunkach sterylnych i jest wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej.

Jakie procesy zachodzą po wykonaniu zabiegu?

Głównymi procesami, jakie chcemy uzyskać dzięki wykonanemu zabiegowi to stymulacja komórek macierzystych do namnażania się oraz pobudzenie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu.