Nici PDO – lifting bez skalpela

Jeśli chcesz zredukować zmarszczki, poprawić owal twarzy bądź przywrócić swojej skórze dawną jędrność bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom, to lifting z zastosowaniem innowacyjnych nici PDO w klinice ExcelMed będzie dla Ciebie idealnym wyborem.
Musisz wiedzieć, że największą zaletą tego zabiegu jest niska inwazyjność, bezbolesność oraz niemal natychmiastowy efekt liftingu.

Czas zabiegu

30-90 min

Cena zabiegu

od 600

za 5 nici

Zalecana ilość zabiegów

1 zabieg

co 2 lata

Efekty jakich oczekujesz

Zabiegi z zastosowaniem innowacyjnych nici PDO, dają spektakularny efekt poprawy struktury skóry. Można je aplikować niemal na całym ciele. Również wokół oczu i na czole. Obecność nici PDO w tkance wzmacnia mięśnie i ścięgna. Skóra staje się grubsza i bardziej elastyczna.

Jedna nić – wiele korzyści

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces ten trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 7-8 miesięcy). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się nawet do 2 lat.

Nici liftingujące PDO – lifting twarzy Szczecin

Zalety zabiegu w ExcelMed

 • brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
 • wysoka skuteczność i natychmiastowy efekt, a także brak nacięć i blizn
 • nici liftingujące są całkowicie wchłaniane i niewyczuwalne pod skórą
 • możliwość powtarzania zabiegów

Wskazania do zabiegu nićmi PDO

 • poziome i pionowe zmarszczki czoła
 • lifting czoła
 • obniżone zewnętrzne krawędzie brwi
 • wiotka tkanka, opadające brwi
 • dolna powieka – worki pod oczami
 • bruzdy nosowo-wargowe
 • bruzdy marionetkowe (linie marionetki)
 • V lifting
 • „chomiki” lifting podbródka
 • fałdy i zmarszczki poprzeczne
 • odmłodzenie skóry dekoltu

Czym są nici PDO i jak działają?

Nici liftingujące PDO (Polidioksanon) to syntetyczne monofilamentowe włókna, których czas rozpuszczania po implantacji w skórze wynosi 180-210 dni. Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywanych do produkcji szwów skórnych i podskórnych stosowanych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce. Materiał, z którego nici są wykonane, jest obojętny dla tkanek, nie posiada właściwości pirogennych ani antygennych.

Zabieg polega na wszczepianiu pod skórę nici, które stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu i angiogenezę, co wpływa pozytywnie na gładkość, poprawę kolorytu skóry, znikanie zmarszczek, zwężenie porów i wreszcie wywołuje efekt liftingu, co poprawia owal twarzy. Skóra staje się napięta, poprawia się jej sprężystość i elastyczność.

Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego . Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Uzyskany efekt estetyczny jest bardzo naturalny.

Nić PDO umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi czy dekoltu. Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, zapytaj naszego eksperta medycyny estetycznej lub odwiedź klinikę ExcelMed w Szczecinie.

Cennik – Nici liftingujące PDO

5 nici

600 zł zł

10 nici

1200 zł zł

15 nici

1700 zł zł

20 nici

2200 zł zł

25 nici

2600 zł zł

Jedna nić przy zabiegu powyżej 25 nici

100 zł zł

Nici PDO – odpowiedzi na pytania pacjentów

Jak przygotować się do zabiegu wszepienia nici PDO?

Przed zabiegiem implantacji nici PDO niezbędna jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz omawia z pacjentem zasadę działania i przebieg zabiegu. Przed implantacją nici skóra znieczulana jest kremem EMLA, a następnie lekarz implantuje nici w odpowiedni sposób.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg nićmi PDO?

Zabieg jest odpowiedni dla osób od ok. 30 roku życia, u których to zazwyczaj pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Nie ma natomiast górnej granicy wiekowej. Zabieg w Klinice ExcelMed może być wykonywany przez cały rok, słońce nie jest czynnikiem limitującym wykonywanie tego zabiegu.

Ile czasu trzeba czekać na efekty liftingu nićmi PDO?

Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces tworzenia nowego kolagenu rozpoczyna się po 10 – 14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu. Proces tworzenia nowego kolagenu trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni)

Ile czasu utrzymują się efekty zabiegu?

Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy

Czy po zabiegu występują skutku uboczne?

Zabieg nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni.